חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
זוארץ-הובלות-ואחסנה-2

הובלת מטענים

אלו מטענים דורשים הובלה?

לא כל חברת הובלות יכולה להתמודד עם מטענים כבדים ולכן חשוב לברר מראש מה ההתמחות שלה, מה הדרישות של הלקוח וכמה זה אמור לעלות. במאמר הבא נציג את המאפיינים המרכזיים של שירותי הובלת מטענים ונבין מה היתרונות של זוארץ הובלות.
הובלת מטענים מתבצעת בדרך כלל מנמלי תעופה או ים. לאחר העמסת המטענים, ניתן להשתמש בשירותי לוגיסטיקה של חברה מקצועית כדי לפרוק אותם באתרי אחסון או לתאם גם שירות נוסף של סידור המחסנים עצמם. עם זאת, לא כל חברה מסוגלת להתמודד עם הדרישות של הובלת מטענים – בעיקר אם מדובר על מטענים כבדים, חורגים או מסוכנים.
היתרון של הובלת מטען עם חברה מקצועית הוא שמקבלים אחריות על התוצאות והתחייבות לעמידה בלוח זמנים. מעבר לכך, חברה שההתמחות שלה היא הובלת מטענים חורגים מקצה לטובת המשימה כוח אדם מיומן וצי משאיות מתאים. ללא ציוד מן הסוג הזה, אי אפשר לבצע הובלת מטענים כבדים גם למרחקים קצרים וגם למרחקים ארוכים.

שירותי מנוף

תוכן עניינים

מי צריך שירות הובלת מטענים?

שירותי זה חשוב מאוד בעיקר למגזר העסקי. המגזר התעשייתי ייעזר בשירות הובלת מטענים בצורה מופחתת בגל להסיבה שבדרך כלל המפעלים ייצרו את התוצרים שלהם בארץ ורק במקרים נדירים כאשר יש צורך בחלקים מסוימים בחו"ל באופן שוטף הובלת מטענים תהיה רלוונטית עבורם. שירות זה חשוב מאוד גם לחברות יבוא כיוון שזה הפתרון הטוב ביותר לשינוע הסחורה מהנמלים.

איך בוחרים שירותי הובלת מטענים ?

יש כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם כאשר בוחרים שירות של הובלת מטען ומשווים בין החברות שעוסקות בתחום:

א. שנות ניסיון – הניסיון משחק תפקיד חשוב בהובלת מטענים מכל הסוגים. אם לחברת הובלות יש ניסיון מוכח, זה אומר למשל שהיא תדע איזה צוות לשלוח לכל משימה, באיזה משאית להשתמש, כיצד לבצע העמסה ולאחר מכן פריקה של המטענים וכן הלאה.
ב. מעטפת השירותים – רצוי לתת עדיפות לחברה שמספקת שירות מקצועי של הובלת מטענים כבדים, חורגים או מסוכנים אבל גם מעטפת שירותים רחבה יותר כמו העמסה, פריקה וסידור מחסן. כך מרכזים את כל השירותים תחת קורת גג אחת וחוסכים בהוצאות.
ג. עלויות נוחות – שירות של הובלת מטענים חורגים בדרך כלל מתואם באופן קבוע על ידי מפעלי תעשייה או לקוחות גדולים במשק. המשמעות היא שמזמינים את השירות הזה לעיתים קרובות, או אפילו כמה פעמים בשבוע. בשביל שהשירות יוכיח את עצמו מבחינת החברה שמזמינה אותו, הוא חייב להיות מתומחר בעלות נוחה.
ד. בטיחות והסמכת נהגים – הובלת מטענים כבדים חייבת להתבצע על פי החוק כדי להסתיים באופן בטיחותי. במקביל, יש לוודא שהחברה שלוקחת על עצמה את האחריות עם הובלת מטענים גם דואגת להסמכה של נהגים מיומנים ועם רישיון רלוונטי בלבד.

רכבים מתאימים להובלת מטענים

כדי להוביל את המטענים יש צורך ברכבים ובציוד שינוע מתאים, כמו למשל מלגזות או עגורנים. אי אפשר לשנע ציוד רב שנמצא בתוך מכולה בלי משאית שתהיה לפחות בגודל שלו, כאשר לרוב מדובר במשאיות גדולות, לפחות סמי טריילר. המשאיות הללו יכולות להיכנס עד למקום בו נמצא הציוד והן צריכות אישור מיוחד לשם כך, ואפשר להיעזר בציוד הרמה שנמצא בנמל אך כמובן בתשלום. לכן חשוב לעבוד עם חברות שיש להן גם כלי שינוע מתאימים וגם אמצעי הרמה מגוונים שבעזרתם הן יוכלו לספק לכם את השירות הכי טוב שיש, כאשר שירות זה יסיר מכם כל דאגה.

מחיר הובלת מטענים

חשוב לזכור כי כאשר הציוד מגיע לנמלים הוא יכול להתאחסן בהם פרק זמן מסוים ולאחר מכן על מקבל המטען לשלם קנס. זו רק דוגמה אחת כיצד התנהלות לא נכונה יכולה לעלות לכם יותר, ותפקידה של חברת ההובלות הוא לחדד גם את הנושאים האלו מתוקף הניסיון שלה.
להובלת מטענים יש טווח מחירים רחב מאוד כיוון שהוא מושפע מפרמטרים רבים, כמו למשל מרחק ההובלה, כמות המשאיות שנדרשות לשינוע, משקל הציוד והנפח שלו, הצורך באמצעי הרמה וכו'.

דילוג לתוכן