חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
זוארץ-הובלות-ואחסנה-2

הובלת מבנים

כיצד מתבצעת הובלת מבנים ניידים?

הובלת מבנים היא אחת מההובלות הקשות ביותר שיש, כי היא אורכת זמן ויכולה להיות בעייתית בשלב ההרמה של המבנה מהמקום, כאשר יש צורך במנוף חזק ומנופאי מנוסה שיעבוד בדיוק רב. יש צורך לנתק את המבנה מתשתיות ולאחר מכן לקשור אותו היטב כאשר ההנפה הזו מתבצעת במשך כמה דקות ארוכות ובטכניקות שצריכות להתבצע באופן מושלם. יחד עם זאת יש להוביל אותו, צריך לזכור שמדובר במטען כבד מאוד שתאונה עמו יכולה להיות קשה ביותר לא רק לו אלא לסביבה. לאחר מכן יש להניחו ולחברו.

העברת בניין

תוכן עניינים

הקשיים בהובלה של מבנה

ישנם קשיים רבים בהובלת מבנה והקושי הראשון מופיע כשהמבנה עוד על הקרקע. בסופו של דבר הוא יכול להיות קטן או גדול, גבוה או נמוך, ובכל מקרה יהיה צורך לנתק אותו מהתשתיות. תשתית המים, החשמל, הביוב, כל אלו לא תשתיות שקל לנתק אך גם אחרי שהן נותקו יש עוד מכשולים. המכשול הגדול ביותר הוא הקשירה וההנפה שלו. יש צורך לקשור את המבנה בכמה נקודות ולהניף אותו בדיוק רב ועם מנוף מתאים, שיהיה מספיק חזק לפי המשקל שלו, כדי שההובלה תצליח. לאחר מכן כשהוא באוויר יש סכנה גדולה לנפילה בשל קשירה לא נכונה או מזג אוויר שכולל רוח חזקה.

מי יכול לבצע את ההובלה?

הובלה מדויקת וקשה מהסוג הזה רק חברת הובלות מנוסה תוכל לבצע. יש חברות שמציעות שירותי מנוף כאשר רוב החברות יכולות להוביל רק רהיטים וארגזים. לא כל חברה שמציעה שירותי מנוף, אפילו שיש לה מנוף משלה והיא לא עובדת עם חברת מנופים חיצונית בתור קבלן, לא תוכל לבצע את העבודה הזו ללא ניסיון מתאים.

העברת בניין עיריית קרית מוצקין
הובלת בנין
העברת-קרית-מוצקין

מה משפיע על המחיר?

מתוך כל הפרמטרים שאתם צריכים לוודא יש לוודא גם את המחיר. המחיר מושפע מגודל המבנה, מהמרחק שיש להוביל אותו ולעתים גם מסוג המבנה, זאת בעיקר לפי המורכבות בפירוק ובהנפה שלו. הובלת מבנים יכולה להיות יקרה יותר גם בתקופת הקיץ, שבה המחירים של עולים בגלל הביקוש.

אלו מבנים אפשר להוביל?

המבנים שניתנים להובלה הם מבנים יבילים, היא יכולה להתבצע עם משאית גדולה, שלא חייב להיות לה עגורן, כי העגורן יכול להיות גם חיצוני. בכל מקרה ההובלה מתבצעת לרוב למשרדים זמניים, כמו למשל משרדים שנמצאים בכניסה לאתר בנייה מסוים למכירת דירות וכך הלקוחות יכולים להגיע ולהתרשם מהבנייה ולקנות דירה שבפועל עוד לא מוכנה. יש גם מבנים יבילים מוכנים שמשמשים למגורים ארעיים וקבועים וכן הלאה.

דילוג לתוכן